A.T Strelec
СК "Стрелец"
СК "Стрелец"
32294634_1646270922088154_530370367328354304_n
Image
СК "Стрелец"
СК "Стрелец"
СК "Стрелец"
СК "Стрелец"
sk-strelec5
СК "Стрелец"
Plakat Strelec Kahles KUP 2022

ОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ од 3-от Интернационален отворен турнир во стрелаштво STRELEC KAHLES KUP 2022

Стрелачки клуб Стрелец - Скопје им се заблагодарува на сите учесници како натпреварувачи, а и гости пријатели на клубот и љубители на спортското стрелаштво кои го поддржаа 3-от Интернационален отворен турнир во стрелаштво Strelec Kahles Kup 2022 кој се одржа на 08-ми и 09-ти октомври 2022 година. Посебна … Повеќе>>

Борјан 2

ОЛИМПИСКИ ДРЖАВЕН И ЛИЧЕН РЕКОРД ВО ТОКИО ЗА БОРЈАН БРАНКОВСКИ СО ВОЗДУШЕН ПИШТОЛ

Почитувани љубители на спортското стрелаштво, На натпреварот во кој учествуваа најквалитетните натпреварувачи одбрани од целиот свет најмладиот помеѓу нив Борјан Бранковски заедно со својот клубски тренер Јордан Тасевски за прв пат на Олимписките игри во дисциплината воздушен пиштол 60 се … Повеќе>>

thumbnailjgi

Европско првенство со воздушно оружје 10 метри Талин – Естонија 2023

Од 05 до 13 Март 2023 година во Талин, Естонија се одржа Европското првенство во спортско стрелаштво со воздушно оружје во дисциплините на 10 метри. На ова првенство … Повеќе>>

325754814_1625377954550096_2046039055681461929_n

4 златни, 3 сребрени и 2 бронзени медали за стрелците од С.К “Стрелец” на Државното првенство за 2023 со воздушно оружје во Битола

Почитувани стрелци и љубители на спортското стрелаштво, На ден 25.02.2023 година на воздушното стрелиште во Битола во организација на МССФ а како домаќини С.К РЕК … Повеќе>>

DSC_9277-scaled

На покана од МССФ се одржа предновогодишна средба со Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Почитувани, Повеќегодишната соработка помеѓу Македонската Спортска Стрелачка Федерација и Министерството за внатрешни работи на Р. Северна Македонија можеме … Повеќе>>

317086028_651865729795918_8299155425104726174_n

ЗЛАТОООО!!! за Мартин Ангелески со воздушна пушка 60 мажи на меѓународниот натпревар Кикинда Куп во Србија

Почитувани; На меѓународен натпревар Кикинда Куп во Србија кој се одржа во период од 25-27 ноември 2022 година македонскиот репрезентативец Мартин Ангелески во … Повеќе>>

Logo za strelec kahles kup 2022

Покана за учество на третиот по ред Отворен ден за Спортско стрелаштво “STRELEC KAHLES KUP 2022”

Стрелачки клуб "СТРЕЛЕЦ" Скопје ги известува и поканува своите активни членови, рекреативци, пријатели и љубители на спортското стрелаштво да земат учество или да … Повеќе>>

IMG_2571

ОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ од Првиот отворен Натпревар во Спортско Стрелаштво за ПЦП (воздушно) и Малокалибарско (22 LR) оружје

Македонската Спортска Стрелачка Федерација им се заблагодарува на сите учесници како натпреварувачи, а и гости пријатели на федерацијата и љубители на … Повеќе>>

Останати новости